A jelenet gondolom, mindenkinek meg van, (vagy meg lesz😂) h a játszin mindig az kell, ami a másé. Motort viszünk, akkor tuti a futóbicikli vagy a roller kell, ha meg ezeket, bizonyára a motorra csap le a lurkó nagy lendülettel. Hiába 1 éve porosodik otthon a kismotor.😂 Ha markolót viszünk a homokozóba, mert a múltkor 1 órát a másik gyerek markolójával játszott, akkor meg tuti a betonkeverő kell. Nyilván. Gondolom, ismerős. 😂 Így van ez, amióta világ a világ, de feszülés helyett, meg lehet ezt beszélni, vagy épp lehet élni a csere-bere lehetőségével.
Szóval a trükk, hogy ha tudjuk, h gyermekünk tuti konfrontálódik valami ráülős járgány körül, akkor vigyünk mi is valamit. Tehát, legyen “Csere-bere” alap. Érdemes mindig talonban lennie egy kis valaminek, ami vészhelyzetben is segíthet, ha pont épp nagy járgány nincs nálunk. Zsebre rak, oszt van aduászunk.
Ezt pedig otthon elmagyarázzuk előre a csemetének, h “visszük a Futóbiciklit, de ha valaki motorját, vagy másik futóbiciklijét el akarod kérni, felajánljuk a sajátunkat. Mikor Te visszaadod, őtőle is visszakérjük” csere-berélünk. Ugyanez ér a kis matchboxokra, homokozó cuccokra is. Általában pici járgány tuti van nálunk, de ha tudjuk h ráülős járgányos barátokkal találkozunk, el nem indulunk valami nagy járgány nélkül.😅
Ahhoz, h ezt a gyerekek megtanulják, kell az aktív szülői jelenlét. Hogy megtanítsa a gyereknek ezt a kis trükköt. ” Szeretnénk kipróbálni a motorodat, cserébe Te kipróbálhatod a futóbiciklinket”
DE! Ha a másik gyermek nem nyitott, el kell fogadni, tiszteletben kell tartani, hiszen ami a sajátja, nem kötelessége senkinek sem odaadni. Ahogy a miénknek sem fordítva. És ezt a sajátunknak is elmagyarazni. A másik gyermeket pedig biztosítani róla, “értjük, az a Tiéd, ha meggondolod magad, szólj!” Olyan is van h épp a gyermekünk kezéből ki akarnak tépni valamit, ami az övé. Nyilván, nem kötelessége odaadni a saját játékát. Erről sokat írtam már a privát oldalamon. De mi, felnőttek segíthetünk. Ha kicsik a gyerekek, a szülők együtt. Megkérdezzük, van-e valamitek cserébe esetleg. Ha van, és rábólintanak a lurkók, ámen. Ha kérik vissza, tiszteletben tartjuk, visszacseréljük. A trükk fontos eleme az IGAZSÁGOSSÁG. Valamit valamiért. És a sajatunkat pedig elterelni picit. De legyen megmagyarázva , h mi történt. Nem mindig nyitott a másik gyerek, vagy épp a miénk. Nem hibás senki sem. Támogassuk és fogadjuk el a gyerekeket. Legyünk JELEN játszizás közben. (ez nem a helikopterkedést takarja! 🙏😅) Leszünk egyik és másik oldalon is. A felnőtt felelőssége, h a gyermeke, hogy tudja mégélni, megtanulni. Hogy otthon ez el van magyarázva, a jatszin is, és mikor visszautasítják, ott vagyunk-e mellette elmagyarázni, segíteni a megértést. És újra próbáljuk következő és következő alkalommal is.
A sikeresség a következetességen is alapul, hogy akkor is képesek vagyunk kitartani, segíteni gyermekünknek, mikor épp nem működik a csere-bere. 🙂 Ha van élményetek, szoritok, írjatok meg, segítsünk egymásnak!🙏❤️
Szólj hozzá