Img

Célja, hogy a gyermek nyugodtan kerüljön ágyba, idegrendszere, lelke, teste megnyugodjon, hogy minél kiegyensúlyozottabban hajthassa álomra a fejét.

Részei:

– lecsendesedés
– vacsi
– fürdés
– öltöztetés, pelenkázás
– cici, tápi, tej, bármi vagy mese nagyobbaknál.

Hogy csináljuk?
Kezdjük a fektetéstől számított 1-1,5 órával. Telefonunkat némítsuk le, vagy kapcsoljuk ki. Napi 1-1,5 órát légyszi, bírjunk ki gyermekeink töltődése, jobb alvása érdekében. Ne rezegjen, ne bababráljuk, ne lessünk rá. Akkor sem, mikor épp a gyerek nem figyel. Figyel ő akkor is, ha nem gondoljuk. Ne, szoptatás közben se! 🙂 Higgyétek el, rrrrengeteget számít. És ezt nem csak én, a Rőzse mondom, hanem okosabb szakemberek, kutatók is. Ez az az idő, ami gyerekeknek kell, hogy lepörögjenek, hogy aztán ismerve a rutint elaludjanak.

Mivel kezdünk?
Függönyök elhúzasa együtt. Igen, nyáron is, sötétítsünk, amennyire lehet, és kapcsoljunk halovány, meleg fényeket. Csendesedjünk le mi is. Nem baj, ha ők pörögnek, mi maradjunk nyugiban, lassuljunk. Ránk tudnak rezegni. Lehet csak pár nap múlva, 1-2 hét, de menni fog! 20-30 perc lecsendsedés. Ha együtt tud lenni a család, az a legjobb. Apa, anya gyerekek. Töltődés az éjszakára. De ha csak anya és a gyermek/gyermekek vannak, úgyis jó. Apa lehetőleg ne a rutin középére, végére essen be, mert felpörgeti a gyermeket. Vagy akkor számoljunk vele, hogy annyival hosszabb a procedúra.

álasszunk ennek a 20-30 percnek egy állandó helyszínt. Fontos, hogy ilyenkor nekünk felnőtteknek jelen kell lennünk. Üljünk le a földre, mi felnőttek, a gyerekek bármit is csinálnak. Mesélhetünk, építhetünk, beszélgethetünk, mondókázhatunk. A lényeg, hogy akkor is ülünk, mi felnőttek, ha a gyerek a polcnál matat, ránk se hederít. Tudniillik ilyenkor is figyelnek. Figyelik, hogy mi mennyire kapcsolódunk, mennyire figyelünk.

Ne ilyenkor beszéljük meg parunkkal a nap eseményeit, politikai gondolatainkat. A gyerek napjára koncentráljunk először, a vele való töltekezésre. Meséljük el a gyermeknek a saját napjat. Jó és rossz történéseket egyaránt. Menjünk napirendben sorban. Aztán jöhet valami általános mese. De játszhat is, ha arra van igény. Ha elmélyülten játszik, akkor is csak figyeljük.

Légyszi, ne nyúlunk a telóért. Ne maradj le a csodáról! 🙏❤️

Ez az idő rengeteget segít a jobb alvásokon. Lehet rutint építeni köré. Pl egyik barátnőmnek megszólal az “esti rutin” zene a telefonján pontban 19:00-kor. Ezután le is kapcsolja, míg el nem alszik gyermeke. És ez csodásan jelzi a kicsiknek, nagyoknak, mi lesz. A végét is jó, ha jelezzük valami szeánsszal. Pl gyertyagyújtással, vagy egy dallal, stb. Ezután megyünk vacsorázni. Telefon még mindig pihen! Fürdés következik. Csillapodik a pocakban a vacsi. Nem baj, ha pörög a gyermek. A lényeg, h mi próbáljunk csendesebbek, lassabbak lenni. Mi ne fröcsköljünk, pörgessük pluszban. Öltöztetés, pelenka, simi, kommunikáció. Ne siessünk! ❤️🙏 Majd jöhet a cici, tápi, tej, éppen, ami. Nagyobbaknál, ha beválik, akkor ágyban mese. Ha pörgeti őket, tegyük a 20-30 perces etapba. Kicsiknek pedig legyen ott alapból. 🙂 Gyereke válogatja, figyeljük meg! 🙂 Ezután pedig jöhet az ágy és a csicsika.

Szép álmokat! 🙌

img
img