Img

Anya eltűnik 3-4 napra…
Ez egy kisebb, 1,5–2 évesnél nagyon sok idő tud lenni anya nélkül. Van egy elv, miszerint annyi éjszakát “bírnak” anya nélkül, ahány évesek.

Persze, családja válogatja, vannak élethelyzetek, ahol ennél hamarabb is sokkal többet nagyszülőkkel, szitterrel, stb van a gyermek. Nyilván, mindent megszoknak.

Visszatérve: Készítsük fel mindenképp a nagytesót erre a pár napra. Sokat beszéljünk róla. Igen, a beszélni nem tudóval is.🙏🏻 Legyen kitalálva, hogy kivel lesz, es mit fognak csinálni. Legyen terv. És ezt TUDJA A GYERMEK. Érdemesebb otthon lenni vele, ha nagyszülői segítséget is kérünk. Tartani a napirendjet. Az egy hatalmas védőháló minden gyereknek. Mindig. Tesó, költözés, utazás, bölcsi, stb.

A tesó születése előtt legalább 1 héttel ne vigyük intézménybe a nagytesót/tesókat, ha meg tudjuk oldani. És a születése után is legalább 2-3 hétig. Persze, ha nagyon menni akar, ámen, de akkor is rendeljünk el legalább 1 hét szünetet.

Ne ilyenkor adjuk le 2-3 hétre a nagyszülőknek, ha nagyon nem muszáj. Sokkal könnyedebben szoktok össze, ha az egész folyamat részese lehet, nem csak belecsöppen. A szülői, testvéri kötődés, kapcsolat is hamarabb, mélyebben alakulhat.

Ha be lehet menni a kórházba, vigyük minden nap a nagytesót, hogy láthassa, lehessen anyukájával, láthassa a testvért. Ha nem lehetséges, minden nap videochateljenek.

Elmehetünk együtt is a tesóért és anyáért, de várhatjuk otthon is. A kistesó “hozhat” valami kis apró ajándékot a nagynak, és akár fordítva is. ❤️ A kistesónak is meséljünk a nagyról, ki várja, milyen Ő. ❤️🙌🏻🥰👶🏻

img
img